Автор Тема: Продавам 3 челника - 2 Petzl и 1 Silva  (Прочетена 5938 пъти)

lutgulajn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Продавам 3 челника - 2 Petzl и 1 Silva
« -: Август 11, 2012, 04:55:28 pm »
Здравейте,
затрупал съм се с всякакви осветления, които изобщо не използвам и реших да разпродам някои от тях.


Petzl Pixa 1
Petzl Tikka 2 Plus
Silva Ranger




Petzl Pixa 1








Petzl Pixa 1 го купих преди 3 месеца (на 09.06.2012), но стана така, че веднага след това си взех Myo XP и го ползвах (Pixa-та) само за да видя какво представлява тази толкова рекламирана регулирана светлина. Челникът е в състояние "като ново", идва с оригиналната си кутия, манюъла/упътването и пластината за закрепване към каска (също и с касовата бележка издадена на 09.06.2012 от магазина на Ташев). Светлината му е в най-приятният топъл цвят, който съм виждал при челник - специално аз много я харесвам!
Това със сигурност е най-здравата челна лампа на света. Не че ми се е налагало да го правя, но ако трябва спокойно можеш да се отбраняваш с нея, като я развъртиш за лентата... Няма чупене. Всъщност дълго се колебах дали да я продавам, тъкмо по тази причина. Това е една изключително надеждна лампа, а изработката и е перфектна във всяко едно отношение! Всичко друго, включително и много от туристическите лампи на Petzl в сравнение с нея изглежда като някакви играчки - доста по-крехки и чупливи. Затова и Pixa-та е в професионалният клас осветления. Всъщност Petzl Pixa 1 е повече инструмент за работа и по-малко чисто туристическо оборудване.
Така или иначе реших, че няма да прашасва заедно с другите в шкафовете (да си я държа само защото е добра), а ще си търси нов собственик.

Цената е 40 лв

Ето и спецификация:

- Челна лампа за професионална работа с един режим на работа. Pixa 1 е челна лампа с разходящ и хомогенен лъчев сноп, адаптирана към работа, изискваща добро осветление на близко разстояние.
- Челната лампа не ангажира ръцете и те остават свободни за изпълнение на работата:
може да се носи върху главата, закрепена с ластичната лента, или да се фиксира към каската допълнителната приставка, която идва в комплекта.
- Работи в един режим, идеален при работа, която изисква осветление на близко разстояние: разходящ и хомогенен лъчев сноп, осветяващ на разстояние 15 метра (25 лумена) за време 12 часа.
- Постоянна/регулирана светлина - светлината не намалява през цялото посочено време за работа, макар батериите да се изтощават (електроника изразходва батериите така, че светенето да остава константно)
- Когато батериите са почти изтощени се включва "резервно" осветление за време най-малко 10 часа (осветява на 5 метра)
- Превкювач с който осветлението се включа и изключва посредством завъртане.
- Изключителна устойчивост на падане, удари, натиск и смачкване (до 80 кг),
- Позиция за съхранение чрез завъртане на лампата назад към лентата - това предпазва стъклото и се предотвратява неволното и включване.
- Предвидена за най-тежките условия на експлоатация (водоустойчива до 1 м под вода за време 30 минути (IP 67)) не се налага никаква поддръжка след потапяне във вода.
- батерии 2 AA, съвместимост с алкални батерии, презареждаеми Ni-MH и Ni-Cd и литиево-йонни батерии.
(тук има една важна подробност - доста от другите Petzl-и горят ако им сложите литиево-йонни батерии. Тази заради регулацията по напрежение работи съвсем нормално) Литиево йонните батерии увеличават неколкократно времето и на светене и с тях работи страхотно!
- Тегло - 160 гр!
- гаранцията на Петцел е 3 години

Pixa 1 в официалният сайт на Petzl:
http://www.petzl.com/us/pro/headlamp/compact-and-rugged/pixa-1

Видео представяне на осветленията от линията Pixa. (основно внимание се обръща на по-мощният модел Pixa 3, но са включени и двата модела Pixa 1 и Pixa 2)
PIXA - Compact, durable headlamps [EN]







Petzl Tikka 2 Plus








Petzl Tikka 2 Plus е един доста симпатичен челник, както може би много от вас познават. Много харесвам формата и качеството на изработката. Редовно се намира някой да каже, че си ползва Петцелка примерно от 9 години.
Това е лампата спечелила най-много международни награди за най-добро качество на светлината в своя клас (става въпрос за различни марки осветление, не само за Petzl) Напълно се съгласявам с това твърдение, както и с още едно - това е лампа, която свети много, ама много дълго! Не мисля, че някъде има някой, който да оспори тези 2 факта!
Но и тук, като в горния случай вече имам няколко все добри неща, които просто се дублират. Изглежда има известна краста в това занимание, точно както и при колекционирането на ножове!
Затова я продавам - не знам за какво да ги трупам. Състоянието с нея е следното - няма никакви следи от използване - не съм я изнасял от вкъщи дори. Аз съм маняк и много си пазя нещата, които харесвам. Тоест състояние "like new".
Има само няколко минути светене - просто я разопаковах, пробвах я как свети и я прибрах с идеята следващият път като излизам да я взема, но преди това да се случи вече имах поредният по-мощен модел, който я измести. Мислех да я подаря на някой приятел за рождения ден, но така и не намерих на кого. Хората в днешно време твърде много си стоят вкъщи.
Затова ако някой иска качествено осветление, което е без нито една забележка и е на Petzl...

Цената е 50 лв

Ето и спецификация:

- Един мощен бял светодиод 50 лумена (осветява до 35 метра) + 1 червен диод
- Бяло осветление с 3 режима -максимален, икономичен и мигащ
- Червена осветление с 2 режима - постоянен и мигащ (избор на вида осветление (бяло или червено) става чрез натискане в продължение на две секунди на бутона (последният използван режим остава запаметен).
- Светлинен индикатор за състоянието на батериите (включва се, когато остават 50 % от времето за работа).
- Батерии - 3 ААА, живот в икономичен режим до 140 часа
- Съвместимост с литиеви батерии - намалено тегло в сравнение с алкалните, по-добри показатели при ниска температура и по-дълго светене.
- гаранцията на Петцел е 3 години

Petzl Tikka 2 Plus в официалният сайт на Petzl:
http://www.petzl.com/us/outdoor/headlamp/universal/tikka-plus

Видео представяне на челника Petzl Tikka 2 Plus:
Petzl Tikka 2







Silva Ranger










Торбичката за съхранение "cocoon" (пашкул) интегрирана в лентата за глава


Silva Ranger е неизползван (поредният) в колекцията ми, който няма и кога да използвам. Както ще видите от снимките предпазната лепенка върху стъклото му още си седи. Много харесвам шведите от Силва, защото са топ качество, просто човек може да ги гледа под лупа и няма да открие нещо, което да не е добре изпипано. Силва са абсолютни лидери при компасите и инструменти за спортове на открито.

Имам няколко модела от челниците им, включително един от най-мощните - Silva X-Trail. Който е виждал нещо от тази марка, знае, че не правят компромиси. Всичко от тях е супер качествено, само цените им не са никак добри...
Модела Сивлва Реинджър е много удобен, защото е напълно непромокаем (IPX7 до 1 метър потапяне под вода), почти нечуплив и работи с батерия АА, които могат да се намерят и в най-забутаното планинско село. Освен това има червена светлина, която за в гората е много използваема. Силва използват такова разположение на диодите, че човек да има широко и добре осветена зона около себе си, а не постоянно да трябва да върти глава, защото периферното осветяване го няма. Малко ме дразнят осветленията които са направени да светят като фарове, но светлината е като тръба и осветява едно малко петно на земята. Такава светлина просто не е удобна за в лагера.
Сивлва Реинджър прави хубава светла зона без тъмни петна и е перфектен за близка работа и за из лагера вечер. Има и червена светлина, която е супер икономична, и за четене на книга вечер е най-доброто от най-доброто! Един доста интелигентен начин за съхранение на челника е торбичката "cocoon", която е от разтеглива материя и е интегрирана в самата лента за глава. Добро попадение на шведите, което наистина върши работа и е винаги под ръка.
Затова ако ви трябва надежден челник за близки разстояния и всякакви атмосферни условия, който да е чудесно изработен - Реинджъра на Силва ще определено ще ви хареса.

Цена - 40 лв

Ето и спецификация:

- 30 лумена (29 метра)
- "Intelligent Light" патентована система която създава широка осветена зона (диодите са разположени под различен ъгъл)
- 4 различни степени на светлина  – Максимално, средно, минимално, мигащо.
- 2 режима на червена светлина - постоянен и мигащ
- Водоустойчив стандарт IPX7 - за ползване при най-тежките условия.
- Силиконова лента от вътрешната страна на лентата за глава - прилепва перфектно за да се се приплъчва челникът.
- Живот на батерията - до 20 часа при пълна сила (само 1 АА батерия)
- Тегло - 75 грама с батерията
- 5 висококачествени диоди с вечен живот
- гаранцията е 2 години

Silva Rainger в официалният сайт на Silva:
http://silva.se/products/outdoor/ranger-0

Видео представяне на Silva Rainger:
New - Silva Ranger Headlight Review 2012 - Alpha Bushcraft UK Shop





Мога да ги изпратя с наложен платеж по куриер.

За контакт:
е-маил:   lutgulajn@yahoo.com
tel:   0896 644393