Автор Тема: Шап в Странджа планина  (Прочетена 10781 пъти)

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Шап в Странджа планина
« -: Април 12, 2011, 08:00:36 pm »
Поради въведена забрана за лов от 06.01.2011г. се наложи много ловци да приберат оръжията си в касите по-рано този сезон.
Шапа съществува в действителност по тези места не от вчера не от днес. Само, че тук ми намирисва на пари...и то на 8 милиона лева за нова ограда (така нареченото биотехническо съоръжение), която ще ни брани от Азиатския вирус. А колко ли ще бъде комисионата за министър М.Н. ?
Пък пушките нека си стоят в касите. >:( 

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шап в Странджа планина
« Отговор #1 -: Април 16, 2011, 06:36:05 pm »
А на Човека ясен ли му е въпроса с шапа въобще?
Аз споделям мнение лично мое, което не е скито зад никакъв параван. Това се случва в действителност по моя край и съм готов да споря с когото и да било по тази тема, пък колкото ми е ясно толкова нали за това са форумите да споделяме мнение. И те моля колега penata не ми играй контра на всеки коментар ами дай предложение ,съвет или каквото ти се върти в главата там.

penkata2

  • Гост
Re:Шап в Странджа планина
« Отговор #2 -: Април 16, 2011, 06:52:07 pm »
Колега не ти играя контра на всеки коментар а ти казвам как са нещата през моя поглед Наистина трябва да направят ново биотехническо съоражение и мисля че тогава няма да има с какво да ни баламосват

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шап в Странджа планина
« Отговор #3 -: Април 17, 2011, 10:58:00 am »
Колега аз ловувам на самата граница с Турция село Долно ябълково ,последното огнище на шап. Огнище, което така и не го доказаха, тъй като животното, което казаха, че е заразено не му беше взета проба въобще. Как да им вярвам после , че действат компетентно. Как да им вярвам като забраниха ловът в цяла Странджа , а в същото време дърводобивът се вихри с пълна сила. Циганите с каруците, които са стотици сигурно не могат да бъдат преносители както нас ловците.
Как да им вярвам  в компетентност като на всичкото отгоре забраниха ловът на дребен дивеч на 100 километра от огнищата. Събраха се ловци, протестиращи само, че нищо...
А това за нова ограда не съм съгласен тъй като съоръжението , което е направено през социализма всички го чакаме да падне обаче то не пада. Съществуващото съоръжение има много живот още , има си и бразда и преходи по деретата и т. н. Така че мога много да ти говоря колега за този проблем. А за 8те милиона провери и тогава пак пиши. А за комисионата не бъде сигурен в това ,до което едва ли имаш достъп.

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шап в Странджа планина
« Отговор #4 -: Април 22, 2011, 11:27:35 am »
Последната информация, която се чува е , че  при темперзтура 25 градуса вируса умира. Т.е. природата сама ще го излекува :D