Автор Тема: Лов на Патици 2009/2010г.  (Прочетена 16605 пъти)

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Лов на Патици 2009/2010г.
« -: Октомври 06, 2009, 06:33:42 pm »
Аз много го уважавам този лов и си ходя редовно...е не винаги има слука но е прекрасен лов изпълнен с много емоции.

На откриването в събота нямаше кой знай какъв прелет, но все пак се видяха. Иначе от неделя вечерта е доволно, постреляхме къде ударихме, къде не...но имаше хубав прелет.

Арго мелезака и Арес от Харапа.


mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2009, 08:20:02 am »
Добро откриване на сезона на водоплаващ. Аз също уважавам много този вид лов но в последната година нямам много успехи при него.Нашият район е благодат за патицата.За съжаление сме много маймуни на клона  и като започне прелета /аз ловувам на една малка рекичка/ като се появи патицата започват да я гърмят още на 100м. във въздуха и само я плашат. Направо са станали като изтребители ;D
Тази година ще сменя мястото.

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2009, 11:07:22 pm »
Добро откриване на сезона на водоплаващ. Аз също уважавам много този вид лов но в последната година нямам много успехи при него.Нашият район е благодат за патицата.За съжаление сме много маймуни на клона  и като започне прелета /аз ловувам на една малка рекичка/ като се появи патицата започват да я гърмят още на 100м. във въздуха и само я плашат. Направо са станали като изтребители ;D
Тази година ще сменя мястото.

При нас е същото, много хора на малко място и винаги се намира някой, който да прекъсне някъде по средата прелена и лова зи всички е съсипан, но какво да се прави, акъл не може да им се дава, манталитета им такъв.

hslavov

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 91
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2009, 11:14:33 pm »
а бе хора съжелявам че тук пиша по тази тема, но имаме нужда от помощ...дайте идеи кви статии да качваме....пращаите квото имате..че нема инфо във сайта...

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2009, 11:02:41 pm »
Днес пак бяхме за Юрдек. Времето беше както подобава и валеше из ведро, калта се лепеше по ботушите като лепило и усложняваше движението в утринта...дъждът продължаваше да вали. А ние вече нямахме търпение да тръгне прелета. Имаше го, видя се доволно, но стрелбата не беше на ниво...Ударихме все пак нещо и в крайна сметка си тръгнахме задоволени.


Извинявам се за качеството на тази, правена е с телефон...


Мокър до кости, макар и с дъждобран...

adwokat

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • АДВОКАТСКА КАНТОРА
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2009, 10:54:06 pm »
Снощи след свинския лов отскочихме по водоемите окло Монтана,но първо ме предупредиха че е рано,след това се убедих сам.Видях само една патица почти преди да стане непрогледно и мина с такава скорост,че щях да си навехна врата за да я проследя.

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2009, 12:42:10 pm »
Снощи след свинския лов отскочихме по водоемите окло Монтана,но първо ме предупредиха че е рано,след това се убедих сам.Видях само една патица почти преди да стане непрогледно и мина с такава скорост,че щях да си навехна врата за да я проследя.

Така е Колега, на нащен прелет цялата работа е около 20-30 мин., освен ако не е много лошо времето, вятър за да го кара рано да се връща. И при мен снощи беше същата работа, минаха 2-3 бройки в тъмното и докато се усетя и заминават и така и неможах да стрелям.

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2009, 04:08:26 pm »
В събота едни Колеги ме поканиха на едно ново място за Юрдек. Ново беше за тях, ново и за мен. Миналата седмица месни познати от района ни казаха, че имало много патки и естествено ние решехме да проверим. Та излязохме рано сутринта, времето беше много влажно и ветровито. Наредихме се и зачакахме, беше около 05:45ч., още нищо не се виждаше...а ние нямахме опит в този район, почакахме още малко и като се почна развиделяването се появи и юрдека...Викам си леле много са, започнахме да стреляме и естествено го понаплашихме. Като светна добре пуснахме и мюренца и засвирихме, дойдоха още и ударихме доволно имаше и загубени...

Сутрешно...


След добрия улов на сутрешния прелет си тръгнахме и решихме да се отбием при едни познати да хапнем и пийнем, та така, чак до привечер...когато решихме пак да излезем да видим и вечерния как е...Ами да си призная имаше и вечерта доста, но не като при сутрешния...

Вечерно...


След прекрасния ловен ден в събота, реших в неделя да си почина и да отдам деня на семейството.

Желая много слука на всички колеги!

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:Лов на Патици 2009/2010г.
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2009, 11:23:50 pm »
В събота привечер излязохме да проверим как е прелета на юрдек и тайно се надявахме да има този път в повече, но уви и този път беше слабо. Паднаха само бърнета и лопатарки...ишила тоз път въобще го нямаше.