Автор Тема: Магнум патрони на обикновенна пушка ИЖ 53  (Прочетена 11438 пъти)

polkovnika

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Магнум патрони на обикновенна пушка ИЖ 53
« -: Декември 08, 2009, 12:21:11 pm »
Здравейте колеги,
Имам следното питане - може ли да се използват магнум патрони за обикновен ИЖ 53 ( успоредка ). Питах техник в един ловно рибарски магазин и ми каза че уж нямало да има проблем...зависело от това колко била дълга гилзата при разгъването.
Друг пък ми каза че примерно 30-40 пъти нямало да има ама после щяла да ми цъфне пушката, понеже се получавало някакво механично разтягане на патронника което в даден момент вече било невъзможно.
Ще се радвам да чуя и Вашите мнения !

Благодаря предварително !

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Магнум патрони на обикновенна пушка ИЖ 53
« Отговор #1 -: Декември 08, 2009, 03:03:30 pm »
Може би имаш в предвид ИЖ-43! Като разглобиш пушката и погледнеш цевите отдолу към ключовете има щампован надпис колко са ти дълги патронниците. Ако са 12/76/магнум/няма проблеми ,но ако са 12/70 не ти препоръчвам да стреляш с магнум патрони,защото самата гилза при разгъване е по дълга и се създава по голямо натоварване на цевите. Пушката може да издържи и 100 пъти,а може и 1. Сам си решаваш.....
« Последна редакция: Декември 08, 2009, 03:10:08 pm от mirchev75 »

polkovnika

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Магнум патрони на обикновенна пушка ИЖ 53
« Отговор #2 -: Декември 08, 2009, 07:36:48 pm »
А мини магнум може ли да се ползжат ( с дължина на гилзата 70мм) ?
и благодаря за бързия отговор... :)

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Магнум патрони на обикновенна пушка ИЖ 53
« Отговор #3 -: Декември 08, 2009, 07:57:15 pm »
Аз лично съм използвал няколко пъти такива патрони и не съм имал проблеми. Дори и сега имам куршуми с турбина ,които са минимагнум.Но ги ползвам много рядко само на свински лов и то понякога.Гилзата на минимагнума е 12/70 и от тази гледна точка не би трябвало да има проблем.Предплагам ,че на твоята пушка лявата/шокова /цев има щампа отдолу ,че има допустимо натоварване от 650 атм. Налягането на минимагнума е 1050 атм. доколкото си спомням а на магнума е 1500 атм.Чел съм че съветските пушки/не руските/ са изпитвани на двойно натоварване със специално усилени патрони.Така ,че моят съвет е ,ако може да се избегне използването на минимагнум го прави. Ако използваш-прави го рядко.В днешно време има толкова добри марки патрони ,че ползването на минимагнум почти се обезмисля ,пък за пернато хептем.Патрони на Ремингтон,Федерал,Би Пи,Ротвайл....и т.н. обикновени са ти напълно достатъчни.То както викат хората: Когато Господ е рекъл да те храни......
Ама все пак допитай се и до други колеги,защото аз не се имам за много знаещ.
« Последна редакция: Декември 08, 2009, 08:11:31 pm от mirchev75 »

adwokat

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • АДВОКАТСКА КАНТОРА
    • Ел. поща
Re:Магнум патрони на обикновенна пушка ИЖ 53
« Отговор #4 -: Декември 10, 2009, 08:37:34 pm »
Абсолютно невъзможно е използването на Магнуми.Мини магнум би било възможно.Колко пъти ще стреляш на свински лов тази година?Няма голям проблем.