Автор Тема: Лов на чакали  (Прочетена 38329 пъти)

FaSt-Sh0T

  • Ловец
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 111
  • Karma: +0/-0
  • skype: www.hunter.bg
    • Профил
    • Българския ловен портал
    • Ел. поща
Лов на чакали
« -: Април 02, 2009, 04:40:49 pm »
В доста части на БГ това е най-разпространения дивеч, така че очаквам много колеги да се похвалят със слука!

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #1 -: Април 03, 2009, 11:34:19 am »
това е от мен
за сега ;D

angel.s.b

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 43
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #2 -: Април 03, 2009, 11:46:35 am »
браво колега би ли ни разказал за този лов  :D  ???
лов без куче е като сватба без булка

boar hunter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #3 -: Април 07, 2009, 10:42:10 pm »
  Rocky и от мен БРАВО!
  А по повод,че е много распространен чакала,живее там където има изобилие от дивеч.
   Ловувам на много различни като тип терени и тази година ми направи впечатление и не само на мен,че на места където дрги години сме вдигяли по 20-30 чакала и лисици за ден едва направихме по 3-4,за сметка на дивите котки,които никнеха като гъби по време на гонките.Със сигурност знам,че прогонват лициците от дупките им,но маи така се справят и с чакала.Поне до това стигнах за себе си.Не е било като тази година.Фазана се загуби,заека исчезна,а чакалите и лисиците потънаха в дън земя.
 
Наслука

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #4 -: Май 13, 2009, 10:00:57 pm »
Колеги чакала е обект на обстрел от моя страна от 4-5 години. За този период сам отстрелял около 60 чакала и 15 лисици.Методът ми е на стървилище и само през зимата.

angel.s.b

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 43
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #5 -: Май 14, 2009, 06:49:24 pm »
Браво колега аз досега не съм имал честа да видя на живо тази животинка защото в моя район до миналата година не се бе виждало такова животно но тази година двама от дрожинката ми казаха че са видели 2-чакала  на фар  докато са пазели картофите на местен фермер  макар че им нямам много вяра но все пак ако е истина според вас дали ще се развъдят ???
лов без куче е като сватба без булка

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #6 -: Май 18, 2009, 03:28:34 pm »
Чакала е санитарят на природата. Т.е. където има за ядене и те са там.
Между другото произхода на чакала е от Азия. От там се е преселил в България. В началото се е срещал край село Атия, което се намира на няколко километра от Созопол. Постепенно се преселва и развъжда в цялата страна. Но ариала му не надхвърля 1000метра височина.

koyot

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 37
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #7 -: Юни 01, 2009, 06:05:09 pm »
Да Атия е на 15 км от Бургас мисля.Там живеят леля ми и да ви кажа дивеча е доста оскъден :)
...една пушка верантия една мастия и на лов за сюрмия...

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #8 -: Юни 09, 2009, 05:14:38 pm »
Оскъден е само в територията на дребно-дивечовото.Не си ли чувал за резерват Ропотамо, той е на близко, а там има много дивеч колега. Сега не е резерват, а ДДС, но пак същата работа. Ходил сам там на лов няколко пъти и съм се изумявал, колко дивеч може да има това място. Само, че служителите полагат огромни грижи. Периферията на Ропотамо стига до селата Веселие,Извор, Равна гора, Маринка, Равадиново...както и до Черноморец,Созопол,Примпрско идр.

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #9 -: Август 13, 2009, 12:39:00 pm »
това е от мен
за сега ;D
Браво колега! Доста са се наяли гадовете , много са тлъсти!За мен това е най големия хищник. Преди около 20 г. в нашия край/дунавската равнина/ само бяхме чували за такова животно. Днес е навсякъде. Наред с бракониерите той е главният виновник за ниската популация от фазан и заек по тия места.Проблема за мен е ,че селата обезлюдяха и няма вече кой да ходи за хищник. В нашата дружинка от 30-40 човека само 2-3 живеят в селото.Другите сме местни ,но живеем по градовете и се събираме само в събота или неделя.През останалото време няма кой да ходи на варда за хищници.На мен лично много ми се ходи но 70км. в двете посоки ми е малко скъпо като разход. А този вид лов изисква постоянство,да направиш стървище и т.н.

rocky85

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 67
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #10 -: Декември 03, 2009, 07:57:06 pm »
Наистина се иска време и възможност ит.н. А за това, че нанася големи вреди на дивеча съм напълно съгласен с теб колега. Аз ше се погрижа тази година да им прекъсна геометричната прогресия... ;D

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #11 -: Декември 04, 2009, 08:12:48 pm »
Колеги някой ползвал ли е свирка за примамване на чакали? Ако има някой да сподели от какви звуци и марки на свирки е доволен.

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2010, 01:44:11 pm »
Днес ги намалихме гадовете с два сигурни и един ранен, който със сигурност ще упре някъде из полето. На хайката излязаха много повече, но само с това можем да се похвалим.


mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #13 -: Февруари 06, 2010, 03:59:50 pm »
Добре сте направили! При нас един ама му простихме без да искаме.....

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:Лов на чакали
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2010, 11:17:22 am »
Ето и част от хайката на видео ТУК -->