Автор Тема: Презареждане на патрони  (Прочетена 21968 пъти)

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Презареждане на патрони
« -: Октомври 20, 2009, 07:59:37 pm »
Отварям тази тема за да могат колегите ,които си презареждат патроните да споделят своите виждания, опит и резултати.
За мен лично този вид дейност е един вид релаксация . Често се случва по някога ,когато не мога да заспя, да ставам посред нощта да вадя такъмите и да свия по някой.Почна ли да правя патрони се връщам назад във времето,когато моят баща заедно със своите колеги и приятели ловци,петък вечер на кана с вино, свиваха патрони , аз хлапака покрай тях се мотая и са ми дали "най отговорната работа"-да затварям с машинката ;D.От тогава мина много време живота и нещата се промениха,но за мен това си остана едно от любимите занимания.Жалко ,че в нашата страна са забранени за продажба компонентите за презареждане/добре ,че има от бащата/. В съседните нам страни човек може да намери каквото си поиска в ловните магазини-срещу съответното разрешително разбира се.
Така ,че нека всеки да сподели мнението си.

lobo2

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #1 -: Април 12, 2011, 08:50:25 pm »
Тази работа за мене е половината кеф от лова.А купешките са едни,дето да те е яд че си дал парите си .

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #2 -: Април 13, 2011, 05:21:40 pm »
 ;D Прав си!!!

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #3 -: Април 17, 2011, 07:09:34 pm »
Ами не се намират защото печалбата не е толкова голяма и не могат да ти продадат патроните си с изтекъл срок на годност.

lobo2

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #4 -: Април 17, 2011, 10:20:26 pm »
Не мога да ги разбера търговците.В Пловдив питам в няколко магази и отговора е "Ми то това нещо е забранено".Мъж на 46 години съм главата вече бяла,тези хора си мислят,че от гората ли съм хванат,що ли...В Карлово питам там една другарка и тя ми отговара,че никога не е продавала барут,щото то било много опасно в къщи да се чоплиш с подобни неща.В Станимъка същата мъка....
  Ама така си е.Търговците нямат интерес.Те ако имаха интерес да продават барут,щяха да ни молят да си купим.На времето леля Марга,лека и пръст,че я споменавам шиеше платнени торбички и в тях проданаше съчмите....

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #5 -: Април 19, 2011, 05:26:53 pm »
Аз съм си купувал барут от София. Кутийката "Сокол" е 15 лв. в представителния магазин на Арсенал.Чувал съм ,че имат и съчми и други работи ,но не знам цената.

chocho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #6 -: Септември 14, 2011, 06:57:19 pm »
Е то отговора е ясен.Има всичко трябва желание.  :P

bi4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2011, 10:55:58 pm »
в Казанлък има всичко.В магазина на Арсенал.

chocho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Презареждане на патрони
« Отговор #8 -: Януари 22, 2015, 12:33:20 pm »
Понеже темата е доста стара малко да я раздвижа.Много млади ловци се интересуват от пълненето на патрони за гладкоцевно оръжие.Обаче се сблъскват с проблем липса на принадлежности в магазините.Затова е необходимо да се намесят и търговците и по възможност да доставят поне част от необходимото.