Автор Тема: FABARM - Мнения и препоръки  (Прочетена 20875 пъти)

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
FABARM - Мнения и препоръки
« -: Септември 09, 2009, 05:27:59 pm »
Здравейте Колеги, споделете мнението си за гладкоцевните пушки Fabarm, било те успоредки,надцевки или полуавтомати.

Аз лично имам два броя от тези страхотни оръжия и съм изключително доволен. Тези оръжия са леки, удобни с добро качество, много добре изработени (гравюри, дървения и т.н.) и цена значително по ниска от "класните" беррета, браунинг и др.

Ще се радвам да споделим хубаво или лошо за тези страхотни пушки, очаквам мнения относно това оръжие.

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:FABARM - Мнения и препоръки
« Отговор #1 -: Септември 09, 2009, 05:28:55 pm »
Ето ги и моите любими две красавици:

Fabarm  - LION H368 COMPOSITE

През 2003 г. FABARM започват произвотството на ловния полуавтомат LION H368 с газова система на презареждане PULSE® PISTON с възможност за надеждна стрелба с широка гама муниции 12х70 и 12х76 с различни грамажи съчми и променлив капацитет на магазина от (5+1)патрона до (7+1) патрона с удължител на магазина.Цевната кутия е разработена с възможност за монтаж на бързомерец или оптически мерник .В комплект с 3 броя мобилни шокови втулки с титаново покритие.Приклада и полуложата са изработени от полимер. Дължина на на цевта 710 мм. тегло - 3,200 кг.


Fabarm - Gamma 2 Sporting AS

За тази пушка мога да кажа само, че съм жестоко влюбен в нея. Страшно много ми пасва, удобна и красива. Приклада и полуложада са направени от орех с невероятна изработка. Има мемори система за регулиране на бузата при прикладване. Спусъка е позлатен, който също може да се регулира. Главата е титанияве с прекрасни гравюри, заключването е надеждно почти като на берета. Цевите са с Трибор системата 18,8. Мерната линия започва широка и завършва стеснена към мушката, като мушките са сменяеми с различни форми и цвят.  До момента на лов не съм ходил с нея, но тази година смятам да я пробвам. За сега стрелям само по стрелбищата. Пушката има всички новости за Фабарм:
TRIWOOD finish

TRIBORE HP


8 външни шока, практически става за всякаква стрелба.
INNER HP™ (HYPERBOLIC PROFILE)


HIVIZ Tricomp


SOFT TOUCH

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:FABARM - Мнения и препоръки
« Отговор #2 -: Септември 10, 2009, 08:57:27 pm »
Не съм привърженик на автоматите ,защото мисля ,че с тях не се дава шанс на животното, но това си е мое лично мнение. Колкото до надцевката какво да кажа -то си личи че пушката е много класна.Сигурен съм че на живо ще е още по добра. Хайде по бързо я пробвай и споделяй мнения ,че ми стана интересно.
И последно ,ако може ,би ли споделил цената на пушките?
Поздрави!

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:FABARM - Мнения и препоръки
« Отговор #3 -: Септември 10, 2009, 11:06:57 pm »
Не съм привърженик на автоматите ,защото мисля ,че с тях не се дава шанс на животното, но това си е мое лично мнение. Колкото до надцевката какво да кажа -то си личи че пушката е много класна.Сигурен съм че на живо ще е още по добра. Хайде по бързо я пробвай и споделяй мнения ,че ми стана интересно.
И последно ,ако може ,би ли споделил цената на пушките?
Поздрави!

Реално полуавтомата го ползвам само на Юрдек и Гъска. Да призная нещо напоследък не ме кефи много. От както имам тая двуцевка, даже направо съм го забравил.

Цената на H368 преди 3г. беше 1690лв, сега незнам, а на двуцвката Гама 2 миналата година беше 3600, без пътните и другите разходи.

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:FABARM - Мнения и препоръки
« Отговор #4 -: Септември 11, 2009, 08:22:53 am »
Благодаря! Аз колкото повече я гледам на снимка двуцевката толкова повече се влюбвам в нея. А за теб просто не знам!
Много слука ти пожелавам!

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:FABARM - Мнения и препоръки
« Отговор #5 -: Септември 11, 2009, 10:51:53 am »
Благодаря! Аз колкото повече я гледам на снимка двуцевката толкова повече се влюбвам в нея. А за теб просто не знам!
Много слука ти пожелавам!

Ами какво да кажа, направо на болест съм го докарал с тая пушка. Наистина е удоволствие да имаш такова оръжие. Преди да си взема тази двуцевка имах две руски иж-ки. Едната е ползвах за ловна стрелба, а другата за лов. Продадох ги и реших да си взема тази...естествено като доплатих голамята разлика от онези. Та да се върна на мисълта, разликата е огромна...не предполагах, че е възможно чак толкова и накрая се обедих, че италианците са царе на оръжието.

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:FABARM - Мнения и препоръки
« Отговор #6 -: Септември 11, 2009, 01:20:24 pm »
Дааа според хората,разбирачи от ловно оръжие които познавам,  италианците са най добрите производители.Но и фреските не са лоши.

BOJO

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Клуб по ловна стрелба "Пиргос" - Бургас
    • Ел. поща
Re:FABARM - Мнения и препоръки
« Отговор #7 -: Септември 11, 2009, 02:29:19 pm »
Дааа според хората,разбирачи от ловно оръжие които познавам,  италианците са най добрите производители.Но и фреските не са лоши.

Определено си прав за французите, но за масовос са италианците. То хубави оръжия предполага имат всички производители на такива...