Лов > Лов на дребен дивеч (бозайници и пернати)

Ръчни звукови примамки "Свирки" за Гъска и Юрдек

(1/7) > >>

BOJO:
Здравейте Колеги!

Разглеждах из целия форум за подобна тема, но не намерих и за това реших да я пусна. Става въпрос за Ръчните звукови примамки "Свирките".

Има ли хора, които ползват такива ръчни примамки??? Имате ли добри впечатления, доволни ли сте от резултатите постигнати с тях при примамването...

Питам, защото аз лично преди няколко месеца се сдобих с две "свирки", една за гъски и една за юрдеци, но още не съм ги пробвал на лов, та ако има хора които имат впечатления и искат да ги споделят това е темата...Ще съм много благодарен, а предполагам и други колеги също като мен ще се радват да научат нещо повече, за този тип звукови примамки.

Ето ги и моите придобивки:

Echo "Boss" Competition Duck Call


Ето и видиа за свирката...

Duck Call Selection-Echo Calls- Choosing the Right Call

Duck Calling 101 with Kelly Haydel

Feed Call

First Flight Duck Calling

Echo Boys Hunt-Last Day


Rich-N-Tone SpeckleBelly Goose Call


Ето и видиа за свирката...

RNT-V DVD Trailer "The Calling"

Speckled Belly Calls

Specklebelly Calling

Specklebelly Conversation

Redbone Specklebelly Goose calling

Макар и да се повторя, бих се радвал на мнения от ваша страна...

Поздрави!

adwokat:
Не съм знаел,че се продават свирки с толкова истински звук.Прослушах няколко в сайта в който ги продават и са като живи.Аз имам от тези,които се продават у нас за по 2-3 или 5 лв.за патици.Пробвал съм я и съм наблюдавал поведението на птиците.Резултата който съм постигал е че птиците ме виждат веднага къде съм,а аз не желая.Мой приятел ми я подари.Той от много години носи свирки,машинки и какво ли не,но слуката му не е по-голяма от тази на останалите колеги,които не свирят.

Разбира се че има възможност ние да свирим в грешна октава;-)))

BOJO:
Една "филхормониска" група  :smile:   която залага на ръчни звукови примамки по време на лов на "Юрдек" и "Гъска". Разбира се, преди да се излезе на лов се изпробват (разпяват) свирките за примамване. После се редят мюретата и оставаме само с надежда за прелет.

Видео ТУК

П.п. от време на време се чува и гъска...още обаче тя не е дошла  :D :D :D

mirchev75:
Хареса ми звука на дивата гъска. Според мен е много близко до реалния.

BOJO:

--- Цитат на: mirchev75 в Октомври 12, 2009, 06:52:42 pm ---Хареса ми звука на дивата гъска. Според мен е много близко до реалния.

--- Край на цитат ---

Наистина докарва Белочелата, макар и още начинаещи...Тази свирка е почти ръчна изработка единия край е от някогасна свирка за гъски, а другия е от пласмасова тръба на която се е навивало рибарско въже. Вкрайна сметка се получи една странна на външен вид свирко, но с реални възможности в лова на гъска.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия