Автор Тема: Mora Of Sweden  (Прочетена 16695 пъти)

FaSt-Sh0T

  • Ловец
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 111
  • Karma: +0/-0
  • skype: www.hunter.bg
    • Профил
    • Българския ловен портал
    • Ел. поща
Mora Of Sweden
« -: Април 02, 2009, 01:06:46 am »
Аз съм много доволен от тези ножове и Ви ги препоръчвам!Имат невероятни качества за цените си!



BUBOTILOV

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Mora Of Sweden
« Отговор #1 -: Април 02, 2009, 06:22:16 pm »
Първо,браво за новото начинание ;)!!!!И щом има тема за тази марка,значи форума ще е ЯК!!!А едва ли ще изненадам някой,ако кажа че и аз съм доста доволен от тези ножове :) :) :)!!!Браво Ице!!!

BUBOTILOV

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Mora Of Sweden
« Отговор #2 -: Април 03, 2009, 07:17:34 pm »
Една нова придобивка ;)

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Mora Of Sweden
« Отговор #3 -: Август 16, 2009, 09:33:36 am »
 ;D Даа знаем за колегата Bubotilov който е колекционер и страхотен фен на марката -да е жив и здрав!
Аз от личен опит мога да препоръчам на всеки,който иска да има хубав и евтин ловен нож да си купи "Мора-2000". Идеална геометрия на острието, добра изработка,и качествена стомана. Може би единствения проблем при него е канията,която според мен е доста несигурна,но всеки може да си сложи някаква от някой китаец или да си ушие кожена.
Иначе ножчето е великолепно. За този ценови клас разбира се.
За колегите риболовци-Morakniv Fishing Comfort 856 T,който е с 148мм. острие и назъбен гръб за чистене на люспи .Справя се еднакво добре както с рязането така и с чистенето на люспи/изпробвано/.Стига да има какво да се чисти де ::) ;D
« Последна редакция: Август 16, 2009, 11:05:08 am от mirchev75 »

belfi4o96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Mora Of Sweden
« Отговор #4 -: Април 07, 2010, 12:27:15 pm »
Много съм доволен от тази марка ножове, добро качество но мора 2000 е с най-добро качество, поне за мен, след няколко теста, без да искам го ударих в един болт и ножа се назъби, острието се подви на вътре и стана много зле, вчера беше на точилар и отивам да си го взема ама тоя дъртак ми го направи на нищо, питах няколко човека как да си го оправя и те ми казаха, да си купя шкурки.Отидох до магазина, взех си следните номера шкурки:400,500,600,800,1500 и 2000 за полиране, ножа се полира добре, но не се наточи хубаво.Аз имам следните модели мора:2000,860(клипър, но на него пише бахко), 840(клипър, карбонов), 711(карбонов) и Craftline allround.

1.Mora 2000

2.Mora craftline allround

3.Mora 860(bahco)

4.Mora 711 carbon steel

5.Mora 840 carbon steel

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Mora Of Sweden
« Отговор #5 -: Април 07, 2010, 01:12:41 pm »
При скандинавското скосяване на Мора,за да оправиш ъгъла на заточване трябва да използваш някакъв камък-било то диамантен ,арканзаски или брус.Ако ползваш шкурки най-вероятно ще направиш скоса полу конвекс.Затова си го заточи ти като първо го мини на камък докато му излезне конеца и след това го мини на водна шкурка 600,1500,2000 колкото да го загладиш .Следващата процедура е шлайф паста и колан .Гаранция ,че ще бръсне.

belfi4o96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Mora Of Sweden
« Отговор #6 -: Април 07, 2010, 01:17:40 pm »
При скандинавското скосяване на Мора,за да оправиш ъгъла на заточване трябва да използваш някакъв камък-било то диамантен ,арканзаски или брус.Ако ползваш шкурки най-вероятно ще направиш скоса полу конвекс.Затова си го заточи ти като първо го мини на камък докато му излезне конеца и след това го мини на водна шкурка 600,1500,2000 колкото да го загладиш .Следващата процедура е шлайф паста и колан .Гаранция ,че ще бръсне.
Добре, как да движа ножа по шкурката за да го загладя, защото утре ще имам един диамантен-керамичен камък.

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Mora Of Sweden
« Отговор #7 -: Април 07, 2010, 01:23:38 pm »
По шкурката, по камъка и т.н. аз лично движа ножа с гърба напред.Някои ,когато използват камъни ,движат ножа с режещия ръб напред,но за шкурка не е приложимо.Опъваш шкурката на една дъсчица,хващаш я отстрани с кабърчета,сипваш няколко капки вода/ако е водна шкурка/ и дерзаеш  ;D.За мен лично е по лесно с гърба напред.