Автор Тема: Такъми за пъстървата  (Прочетена 13575 пъти)

FaSt-Sh0T

  • Ловец
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 111
  • Karma: +0/-0
  • skype: www.hunter.bg
    • Профил
    • Българския ловен портал
    • Ел. поща
Такъми за пъстървата
« -: Юни 01, 2009, 11:23:30 pm »
Какви такъми ползвате за риболов на пъстърва?Аз ползвам блесните на Мepps Aglia 1 номер и въпреки че ги съм използвал веднаж вече съм супер доволен!
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 11:27:25 pm от FaSt-Sh0T »

FaSt-Sh0T

  • Ловец
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 111
  • Karma: +0/-0
  • skype: www.hunter.bg
    • Профил
    • Българския ловен портал
    • Ел. поща
Re:Такъми за пъстървата
« Отговор #1 -: Юни 03, 2009, 10:06:21 pm »
Какви такъми ползвате за риболов на пъстърва?Аз ползвам блесните на Мepps Aglia 1 номер и въпреки че ги съм използвал веднаж вече съм супер доволен!
И още една снимка на блеснички на МЕППС и улова с тях!  ;)

vlado_fidera

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Такъми за пъстървата
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2010, 07:48:16 am »
Пъстървата е много хитра риба и там трябва да ловим с повишено внимание особено при риболов в река.Аз използвам директен телескоп 5 м с основно влакно 0,16 м и повод с дължина 20 см с диаметър 0,14 мм.Кука № 10 с издължено рамо .На осн.влакно с помоща на шлаух поставям парче от антена на плувка с по ярък цвят-червен,оранжев,ярко зелен.Разстоянието м/у куката и индикатора е от порядъка на 80-100 см.На 20 см над вирбела щипвам две съчмички с тегло по 0,4 гр, а когато водата е по бърза и течението е по силно слагам още една съчма с грамаж 0,4 гр.Поднасям стръвта по диагонал на реката и отпускам по течението като непрекъснато следя индикатора.При всяка най малка промяна се засича своевремемнно, защото в противен случей пъстървата усеща стръвта и много бързо плюе и се скрива.След всяка уловена пъстърва е добре да се преместим на друго място за да има време рибата да е успокои след което примерно на 15-20 мин там където сме уловили риба да се върнем и отново да пробваме спазвайки пълна тишина и възможно добра маскировка.