Автор Тема: Такъми за щука  (Прочетена 33373 пъти)

FaSt-Sh0T

  • Ловец
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 111
  • Karma: +0/-0
  • skype: www.hunter.bg
    • Профил
    • Българския ловен портал
    • Ел. поща
Такъми за щука
« -: Април 01, 2009, 11:26:10 pm »
Моля да ми помогнете!Новобранец съм!Споделете с какво трябва да се обрудвам!Благодаря предварително!

angel.s.b

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 43
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Такъми за щука
« Отговор #1 -: Април 02, 2009, 12:46:21 pm »
Охо имаме си мераклия: като за начало едни от най важните такъми с които трябва да се здобиеш за спинингов риболов на щука са:
спинингов телескоп и макара влакно каквото ти си прецениш стоманен повод и няколко воблера или блесни а може и двете !!!
От тук на там ти трябват  едни ботуши и много ентусиазъм  ;)
« Последна редакция: Април 02, 2009, 03:26:54 pm от angel.s.b »
лов без куче е като сватба без булка

Metalista19

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Такъми за щука
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2010, 06:55:10 pm »
kolega za ribolov na shtuka ti e neobhodim zdrav sharandjiiski prut i makara koiato moje da pobere pone 150 m.Korda 0,30 metalen povod 30-40sm i kukichka 4 ili 6.Za struv izpolzvai jiva ribka

adwokat

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • АДВОКАТСКА КАНТОРА
    • Ел. поща
Re:Такъми за щука
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2010, 12:12:36 pm »
За щуката не е задължително пръта да е телескоп,просто трябва да е подходящ за щука,здрав с нормална дължина и с подходяща акция.Повода при улов на стръв метален,за улов на изкуствена примамка не е задължително да е с метален повод.Аз лично ловя на блесна без повод.Тук удара и засичането са моментални и никога блесната или воблера не се налапват целите,така че опасност за прехапване на влакното няма.При улов на жива рибка металният повод е необходим поради естеството на улова.Щуката трябва да се изчака да нагълта рибката и чак тогава да се засече.На слука.

Metalista19

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Такъми за щука
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2010, 03:07:13 pm »
moje li da mi kajete vodoem v koito da ima dobri shtuki

angel.s.b

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 43
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Такъми за щука
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2010, 07:55:31 pm »
За щуката не е задължително пръта да е телескоп,просто трябва да е подходящ за щука,здрав с нормална дължина и с подходяща акция.Повода при улов на стръв метален,за улов на изкуствена примамка не е задължително да е с метален повод.Аз лично ловя на блесна без повод.Тук удара и засичането са моментални и никога блесната или воблера не се налапват целите,така че опасност за прехапване на влакното няма.При улов на жива рибка металният повод е необходим поради естеството на улова.Щуката трябва да се изчака да нагълта рибката и чак тогава да се засече.На слука.

хах колега ти с колко големи воблери ловиш то си зависи от воблера ако е от малките си е нужен повод абе зависи си от доста неща от водоема от размера на рибите в него итн !!!
лов без куче е като сватба без булка

hslavov

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 91
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Такъми за щука
« Отговор #6 -: Март 01, 2010, 09:08:24 pm »
Поради големия интерес за улов на щука днес публикувахме статия свързана с темата. Статията не е авторска, взехме я от интернет и съответно ще посочим в нея източника който все още изясняваме поради неяснотата около авторските права  :) . Надявам се да ви хареса и да Ви бъде полезна. Наслука от екипа на Hunter.bg  ;D

ето я и нея: http://www.hunter.bg/ribolov-na-shtuka-198.html

vlado_fidera

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Такъми за щука
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2010, 07:36:08 am »
Такъмите за риболов на щука трябва да здрави , защото понякога при риболова на този вид мощна риба такъмите са поставени на истинско изпитание.Аз ловя с влакно 0,30 мм 200 м потъващо,Поводите които използвам са волфрамови .До сега не са ме подвеждали и съм доволен от тях.Стръвта при риболов на щука на плувка/тапа / и дъно е жива рибка хваната от местния водоем.По отношение на куките аз залагам на тези които са двойки, тип Райдър.Малката от тях забивам под гръбната перка на рибето като поставям и парче гума за да не може лесно да се вади куката при движението на рибката, а другата която е по голямата миава покрай тялото на рибката.На нея за допълнително предизвикателство обикновено закачам едър торен/земен/ червей.Дължината на повода е 40-70 см.Добри са поводите с карабинка или с клипс за бърза смяна.Най добрите поводи са произведени от титан.Изключително здрав материал , който практически е вечен.Но пък съответно е доста скъпичък.Дори и при усукване титана възвръща първоначалната си форма без да влияе на играта на рибката.При риболова на тапа според мен тапата е най добре да е с тегло от порядъка на 10-15 гр но не и повече.Подвижните съчми трява да са в този диапазон.Примерно при тапа 15 гр и средно голям уклей тежеста трябва да е с тегло 10 гр понеже на повода има и вирбел който също тежи.Добре е на рибката да се махне една от страничните перки.Така тя се върти в кръг и не може да се укрие в килима от водорасли предизвиквайки щуката към атака