Автор Тема: Оптики за нощно виждане - въпрос  (Прочетена 12282 пъти)

fory

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Оптики за нощно виждане - въпрос
« -: Август 24, 2009, 09:56:43 pm »
Искам да попитам някой запознат ли е дали оптиките за нощно виждане се влияят от мъглата .... чувал съм че през деня в режим на работа изчистват мъглата... ще очаквам отговори

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Оптики за нощно виждане - въпрос
« Отговор #1 -: Август 25, 2009, 07:31:30 am »
Добре дошъл във форума!
Първо да поясня,че не съм работил с оптика за нощно виждане а с уред за нощно виждане.Предполагам,че принципа е еднакъв та за това си позволявам да отговоря.Когато има мъгла не можеш да видиш нищо както през деня така и през нощта ,защото уреда работи на принципа на отразената светлина от небесните тела през нощта,а когато има мъгла тя няма как да достигне при теб. Има едни цветни лещи,които уж са за мъгла ,но според мен не действат.През деня не е препоръчително да се гледа с такива уреди,защото преобразувателя на светлината се скапва много бързо.Така също не трябва да се гледа през нощта в ярка светлина.На дявам се да съм ти бил полезен.Ако някой от колегите е ползвал оптика да пише.

fory

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Оптики за нощно виждане - въпрос
« Отговор #2 -: Август 25, 2009, 09:02:32 pm »
явно грешно съм разбрал или този който ми го е казал е гледал много филми  :)
а относно цени на такова оборудване можете ли да ми кажете нещо....намерих в интернет едно китайско изпълнение за 52 $ и много се заинтригувах...не се знае с кво качество е....въпреки ,че напоследък китайските стоки са много конкурентноспособни

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Оптики за нощно виждане - въпрос
« Отговор #3 -: Август 25, 2009, 09:33:58 pm »
За цена не мога да кажа ,но тази цена дето си я посочил е мнооого малка! Горе долу при уредите за нощно виждане цената е от около1300лв. до около5000лв.в зависимост от марка модел и т.н. Така че сам си прави изводи за тея от 52 долара.

hslavov

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 91
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Оптики за нощно виждане - въпрос
« Отговор #4 -: Август 27, 2009, 11:11:46 am »
хмм интересно...и аз знам така....некакви лещи има които се слагат отпред и те чистят мъглата ...ама предполагам че са цифра...  ::)

mirchev75

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Оптики за нощно виждане - въпрос
« Отговор #5 -: Август 27, 2009, 02:06:37 pm »
Ако говорим за лека мъгла може би ще действат, но при гъста-просто не виждам начин.А може би тези оптики работят на друг принцип...На уреда за нощно виждане съм слагал такива лещи и почти няма никаква разлика.

chocho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Оптики за нощно виждане - въпрос
« Отговор #6 -: Септември 14, 2011, 07:08:07 pm »
Приборите за нощно виждане са два типа;а)активни-когато местността се осветява от специален прожектор,б)пасивни- когато приемат през нощта излъчваната инфрачервена светлина акумулирана от прдметите.По време на мъгла почти не работят по обясними причини.През гъста мъгла няма как да премине светлината.Сега има някакви изпълнения на такива прибори за частни лица но,не съм запознат с тях.