Автор Тема: Продавам челник Silva X-Trail - НОВА ЦЕНА  (Прочетена 6228 пъти)

lutgulajn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Продавам челник Silva X-Trail - НОВА ЦЕНА
« -: Август 22, 2012, 11:06:55 pm »
Здравейте,
Имам нов челник Silva X-Trail, който ми се дублира - съответно го продавам. Състоянието му е от магазина - опаковка, батерии, упътвания - всичко ново.

Silva са шведи, които са лидери при компасите и инструментите за спортове на открито. Освен всичко друго имат широка гама от челни осветления - такива подходящи за всекидневна употреба и край лагера вечер, както и от по-специализирани - за бягане, крос-кънтри, планинско колоездене, катерене, ски - изобщо за сериозни натоварвания и спортове.

Silva X-Trail в кутията си


Комплекта съдържа:
-светещо тяло (челник) с лента за глава
-кутия за батерии с лента за кръст
-пластина за закрепване към каска
-къса лента за закрепване към каска
-механизъм за закрепване към кормилото на велосипед
-батерии 4 АА дюрасел (включени, макар да ги няма на снимката)



Челника с лентата за глава




Всичко в синьо е гумирано!




Голям бутон за лесно включване


Традиционната силиконова лента против приплъзване от вътрешната страна на лентата за глава


Кутията за батериите - също гумирана






Гумирана букса с която батерията се свързва със светещото тяло


Светещото тяло с пластината за закрепването към каска + къса лента, която го придържа върху нея




Механизъм за закрепване върху кормило на велосипед - осветлението се превръща във фар





Ето и спецификация:

Сила на светене: 145 лумена
Осветено разстояние: 75 метра
Тегло: 80 грама
Водоустойчивост: IPX6
Разпределяне на светлината: Intelligent Light®

Silva "Intelligent Light" е тяхната технология, която комбинира широко обхватен поток от светлина, който осветява едновременно далечно и близко разстояние (чрез разположени под различен ъгъл светодиоди) - така имате широко осветено поле пред себе си + дълъг концентриран сноп светлина стигащ на голямо разстояние.




Няколко нагледни сравнения между Silva X-Trail и Petzl Myo RXP

Silva X-Trail (в ляво) Petzl Myo RXP (в дясно) на степен LOW (ниска)


Silva X-Trail (в ляво) Petzl Myo RXP (в дясно) на степен MEDIUM (средна)


Silva X-Trail (в ляво) Petzl Myo RXP (в дясно) на степен HIGH (висока)


Мои впечатления.
Ами впечатлен съм. Silva X-Trail е нещото с което поне за момента заменям Petzl Myo RXP. Самият аз се считам за голям почитател на Петцел. Мислех си, че няма да видя нещо което повече да ме изкефи. Този модел на Силва е нещо такова. Нямам никакви забележки по изработката (всичко е пипнато перфектно!), светлината е с онзи мек и топъл цвят, който особено харесвам (Petzl го имат в някои модели - примерно в Pixa 1), лумените са добри - включително и за каране с колело нощно време, освен това са разпределени много добре - не харесвам осветленията които правят светлина подобна на тръба, която достига 150 метра, но пред краката ти е тъмно и трябва постоянно да въртиш глава за да осветиш каквото се намира в периферията на зрението ти.
Копчето за включване и смяна на режимите е несравнимо по-удобно от "гърбавото" (без да искам да обиждам ни най-малко - наистина е със много странна форма) копче на Petzl Myo (случвало се е посред нощ в тъмното да немога да го включа, толкова е неудобно) батериите са от големите - АА - които се намират на всякъде, даже и в най-забутаното планинско село, освен това са 4. Това аз виждам като едно от големите предимства на Silva X-Trail пред Petzl Myo (който е с 3 АА)  Възможността пък да се свалят от главата и да се носят на колана на кръста е много удобна - челника не се усеща да тежи, освен това в студено време живота на батериите се удължава понеже кутията е под дрехите. Това също е много по-удобно, когато челника се използва като фар.
Както се вижда Silva X-Trail свети по-добре от Petzl Myo RXP на степени MEDIUM (средна) и HIGH (висока).

Официален сайт:
http://silva.se/products/sport/x-trail

Моята цена за това е 165 лв и твърдя, че тя е най-най-ниската в България!

Ако някой реши, че до сега е чакал тъкмо това, да се обади.

Е-майл: lutgulajn@yahoo.com
Tел: 0896 644393
« Последна редакция: Август 27, 2012, 11:32:13 am от lutgulajn »

lutgulajn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Продавам челник Silva X-Trail - НОВА ЦЕНА
« Отговор #1 -: Август 26, 2012, 05:44:10 am »
Нова цена - 150 лв.