Оръжия > Боеприпаси

Презареждане на патрони

(1/2) > >>

mirchev75:
Отварям тази тема за да могат колегите ,които си презареждат патроните да споделят своите виждания, опит и резултати.
За мен лично този вид дейност е един вид релаксация . Често се случва по някога ,когато не мога да заспя, да ставам посред нощта да вадя такъмите и да свия по някой.Почна ли да правя патрони се връщам назад във времето,когато моят баща заедно със своите колеги и приятели ловци,петък вечер на кана с вино, свиваха патрони , аз хлапака покрай тях се мотая и са ми дали "най отговорната работа"-да затварям с машинката ;D.От тогава мина много време живота и нещата се промениха,но за мен това си остана едно от любимите занимания.Жалко ,че в нашата страна са забранени за продажба компонентите за презареждане/добре ,че има от бащата/. В съседните нам страни човек може да намери каквото си поиска в ловните магазини-срещу съответното разрешително разбира се.
Така ,че нека всеки да сподели мнението си.

lobo2:
Тази работа за мене е половината кеф от лова.А купешките са едни,дето да те е яд че си дал парите си .

mirchev75:
 ;D Прав си!!!

mirchev75:
Ами не се намират защото печалбата не е толкова голяма и не могат да ти продадат патроните си с изтекъл срок на годност.

lobo2:
Не мога да ги разбера търговците.В Пловдив питам в няколко магази и отговора е "Ми то това нещо е забранено".Мъж на 46 години съм главата вече бяла,тези хора си мислят,че от гората ли съм хванат,що ли...В Карлово питам там една другарка и тя ми отговара,че никога не е продавала барут,щото то било много опасно в къщи да се чоплиш с подобни неща.В Станимъка същата мъка....
  Ама така си е.Търговците нямат интерес.Те ако имаха интерес да продават барут,щяха да ни молят да си купим.На времето леля Марга,лека и пръст,че я споменавам шиеше платнени торбички и в тях проданаше съчмите....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия