Оръжия > Гладкоцевни

Руско ловно оръжие

(1/5) > >>

derin_kedik:
Който е доволен от Руското да пише

derin_kedik:
Колеги според мен руското оръжие си е руско ТОЗ-34 това е пушката ;) ;) ;)

mirchev75:
Аз имам в касата си 2 ИЖ-а. Едната е иж58ма 12 калибър , а другата е иж 58 16 калибър. !6-ката е на около 30-тина години и досега не е имала проблем.Вярно малко поизтъркана е оксидацията ,приклада е ожулен тук там ,но няма пропуск/стига стрелеца да е добър/.Другата 58-12калибър я наследих от баща ми в идеално състояние.За мен лично това е пушката с най добър бой от руското оръжие.Сега съм се прицелил в едно Тозче-34,но се чудя много.
За съвременното руско ловно оръжие съм чувал противоречиви мнения.В нашата дружинка има колега с ИЖ 27,която купи миналия сезон. Досега 2 пъти е ходила при оръжейника за ремонт. ::)
Днес ловувах с един колега ,който пък беше с автомат "Чърчил". Прикладиста , добър външен вид, каза ,че досега не е имал никакви проблеми с нея/пушката е на 3 месеца/,но уви днес към края на лова  2 патрона се заклиниха при презареждане.След това пък затворната рама не искаше да се движи напред и след малко ръчкане се оправи.
Така ,че  всеки сам си преценява...

derin_kedik:
Много съм доволен от Тоза .ловувал съм с ИЖ-27 и с Збриовка но с Тоза имам най-много попадения.Има само един недостатък.Предпазителя не е автоматичен и това е доста опасно.Доде свикнеш трябва да имаш едно на ум. ??? ??? ??? ::).Но иначе е лека и лесна за подражка пушка. Аз много си я обичам :-* :-* :-* :-* :-*

mita6ki34:
kolegi az sam sas ij 54 zamene e  dosta dobra metla

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия